Wesprzyj nas

Obejrzyj 21 filmów (PlayLista poniżej) BEZPŁATNIE

Szanowni Państwo!

Wsparcie przekazane będzie przeznaczone na kolejne nasze produkcję w tym na produkcje 4 część Transformacji.
Na tej podstronie mogą Państwo obejrzeć 21 filmów (PlayLista powyżej) BEZPŁATNIE. Jeśli uznają Państwo, że warto produkować takie filmy to prosimy o zapłatę za dostęp do tych filmów dowolnie wybranej kwocie.

Od lat mamy problem z rozpowszechnianiem naszych produkcji. Dla jednych dystrybutorów są po prostu zbyt kontrowersyjne, dla innych – zbyt niszowe.Rozwiązania sytuacji upatrujemy w internetowej sprzedaży filmów, czemu także służyć ma nasz portal. Jeżeli którykolwiek z poniżej opisanych celów jest Państwu bliski – wśród wielu form poparcia (do współtworzenia naszej internetowej społeczności, po kupowanie filmów).

Filmy tworzymy m.in. po to, by odkłamać historię… istniejemy już od 2006 roku. Wyprodukowaliśmy już kilkadziesiąt filmów, m.in. Andrzeja Gajewskiego, Anny Ferens, Ewy Stankiewicz, Grzegorza Brauna, Joanny Czarneckiej, Mariusza Malinowskiego, Roberta Kaczmarka, Tadeusza Śmiarowskiego, Zbigniewa Kowalewskiego czy Łukasza Wylężałka.

Lista filmów które wyprodukowaliśmy http://www.filmpolski.pl/

Podczas festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni 2014 nasz wkład w niezależne kino zostało doceniony po przez mianowanie laureatem platynowego opornika producenta i twórce firmy FILM OPEN GROUP Roberta Kaczmarka więcej na ten temat na stronie: http://festiwalnnw.pl/

Od początków swego istnienia Film Open Group ma dwa wielkie cele. Pierwszy z nich dotyczy historii. Chcemy rzucić więcej światła na najnowszą historię świata i Polski – na okres, który chyba jak żaden inny jest zmitologizowany i fałszowany. Nasze filmy, a wśród nich przede wszystkim Grzegorza Brauna, Anny Ferens czy Roberta Kaczmarka pokazują, że wiele zastygłych twierdzeń potrzebuje oględnie mówiąc – reinterpretacji. Ale nie chcemy być antykwariuszami – interesuje nas również opis teraźniejszości. Tutaj prym wiodą produkcje Ewy Stankiewicz („Solidarni 2010”), czy najnowszy projekt będący właśnie w trakcie realizacji poświęcony powodzi w Polsce, która miała miejsce w 2010 roku. Nasz drugi wielki cel dotyczy samej sztuki filmowej i systemu dystrybucji filmów w Polsce. Chcemy pokazać, że także dziś da się robić świetne filmy dokumentalne poświęcone historii – które wcale nie muszą trącić myszką, a idąc na kompromis z panującymi układami tracić siłę przekazu. Wreszcie które potrafią porywać także młode pokolenie Polaków! Więcej – chcemy by dyskusja na ten temat wreszcie z pokątnych rozmów przeniosła się na areopag i zawrzała. Mamy nadzieję, że owym areopagiem będzie ten portal. Z tym też wiążą się nasze ambicje zmiany na rynku dystrybucji filmów.