Pakiet filmów Grzegorza Brauna filmy po 16,50 PLNPakiet filmów Grzegorza Brauna zawiera 6 filmów w formacie plików MP4, koszt jednego filmu w pakiecie to 16,50 PLN.
1. Transformacja część pierwsza pt. „NEP, Trust i głuchoniemi ślepcy” Transformacja przedstawia genezę i krwawe konsekwencje komunistycznego przewrotu w Rosji; pokazuje, jak w l. 20. i 30. XX w. Lenin, Trocki, Dzierżyński, Stalin i ich wspólnicy wypracowują metody dezinformacji, prowokacji i eksterminacji – „stałe warianty gry”, które stosowane będą wobec wszystkich stających na drodze do zwycięstwa „światowej rewolucji”.
2. Transformacja część 2 pt. Zmienna linia partii, III Wojna Światowa i raport Lokomotywy Druga część cyklu Transformacja pt. „Zmienna linia Partii, III wojna światowa i raport Lokomotywy” przedstawia rolę Związku Sowieckiego w rozpętaniu II wojny światowej – z tragicznymi dla samej Rosji konsekwencjami. Mowa również o metodach i efektach komunistycznej infiltracji Zachodu, bez którego stałej pomocy zbrodniczy i niewydolny system nie zdoła przetrwać.
3. Transformacja od Lenina do Putina część trzecia „Nomenklatura, dezinformacja i kryzysy kontrolowane” Trzecia część opowiada o czasach chruszczowszczyzny i breżniewowszczyzny, pokazuje kulisy zdarzeń, które znamy jako węzłowe, zwrotne w historii Polski i świata: rok 1956, 1962 — kryzys kubański; 1968 — od polskiego Marca do sierpniowej inwazji na Czechosłowację.
4. Transformacja część 4 od Lenina do Putina część czwarta ZŁOTO, MIĘSO, KONWERGENCJA i WYŚCIGI NA LAWETACH Lewicowa propaganda i wielopokoleniowa działalność sowieckiej agentury na Zachodzie odnoszą spektakularny sukces: w połowie lat 70. XX w. w „wolnym świecie” w zasadzie nikt już nie kwestionuje prawowitości reżimu kremlowskiego – a marsz komunizmu, który podbija kolejne kraje Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej powszechnie uznawany jest za wyraz „ducha postępu dziejowego”. Zamiast konfrontacji, elity Zachodu wolą intelektualne gry z komunizmem – popularnośc zdobywa teoria konwergencji tj. wzajemnego upodabniania się systemów.
5. Towarzysz Generał idzie na wojnę 30 lat po ogłoszeniu stanu wojennego para reżyserów Robert Kaczmarek i Grzegorz Braun stara się dotrzeć do prawdy o jego przyczynach i skutkach. Po ’89 roku zaczęto budować mit, jakoby stan wojenny był koniecznością ze względu na realną groźbę interwencji sowietów. Powszechna jest również opinia, wybielająca Wojciecha Jaruzelskiego, mówiąca, iż stanął on przed trudnym wyborem i mógł wybrać jedynie mniejsze zło.
6. Poeta pozwany Film dokumentalny Poeta pozwany w reżyserii Grzegorza Brauna powstał w 2012 roku. Dotyczy sporu sądowego pomiędzy poetą Jarosławem Rymkiewiczem, który jest tytułowym pozwanym, a spółką Agora S.A. Dzieło ukazuje zarówno warsztat pracy poety, jak i fragmenty rozpraw sądowych wraz z komentarzami Rymkiewicza do nich. Film ten to nie tylko zapis sporu, ale również ciekawa i wciągająca historia walki niezwykłego człowieka. Jednak film nie kończy się w czterech ścianach sądu, przeplatany jest bowiem twórczością poetycką głównego bohatera, która dopełnia i jest idealnym komentarzem do sytuacji, które mają miejsce.